Ormanada'yı ayrıcalıklı kılan yönetim anlayışı

Ormanada’yı İstanbul’un iddialı konut ve yaşam projeleri arasında ayrıcalıklı kılan yönlerinden birisi de Kanyon Yönetim. İstanbul’un gözde semtlerinden Levent’in kalbinde konumlanan Kanyon Alışveriş Merkezi’nin, konut bloklarının ve Kanyon Ofis Kulesi’nin yönetiminden de sorumlu olan Kanyon Yönetim, aynı zamanda Ormanada’yı da yönetiyor. Kanyon Yönetim Konut Projeler Müdürü Ekim Kıvılcım İkitimur ile Ormanada’yı farklı kılan yönetim anlayışı üzerine aydınlatıcı bir sohbet gerçekleştirdik.

Önce bize Kanyon Yönetim’den söz eder misiniz?

E.K.İ.: Kanyon Yönetim, yöneteceği her projeyi ‘fark yaratmak’ üzere ele alan yaklaşımıyla, çok seçici, ‘butik’ iş yapan, ticari kaygılarla hareket etmeyen, hizmet odaklı bir kuruluş. Aslında böyle ifade ettiğimizde, tam bir Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşu. Eczacıbaşı değerlerine sahip çıkan, insan odaklı, sürdürülebilirliği temel alan bir kuruluş. İlk önce Kanyon AVM, konut blokları ve ofis kulesini yönetmek üzere kurulmuş bir şirket olmakla birlikte, temelde Eczacıbaşı Gayrimenkul’ün ve bağlı olduğu Eczacıbaşı Topluluğu’nun ihtiyaç duyduğu farklı projelerde de yer almaya başladı. Ofisleri, Kanyon dışındaki bazı binaları da yönetmeye başladı ve en başından bugüne kadar Ormanada projesinde de yer aldı.

Ormanada projesinde başından itibaren neler farklıydı? Siz ekip olarak bu projede şu anda neleri yönetiyorsunuz?

E.K.İ.: Ormanada, zaten en başından itibaren insan odaklı, bulunduğu bölgeyi ve bu bölgenin doğasını, kültürel yapısını, yerel özelliklerini korumayı, güçlendirmeyi hedefleyen farklı bir proje oldu. Doğal tarım alanıyla, akıllı ev anlayışıyla, yağmur sularından yararlanma sistemiyle, arıtma ve enerji altyapısıyla, “sürdürülebilirlik” kriterlerinin belki de dünyada en iyi şekilde uygulandığı projelerden biri olarak öne çıktı. Ormanadalılar da zaten bu özelliklerinden dolayı Ormanada’da yaşamaya karar verdiler ve bu projenin bir parçası oldular. Kanyon Yönetim olarak biz de Ormanada’nın bu özelliklerini koruyan, geliştiren, Ormanadalıların konforunu, burada keyifli ve güvenli bir yaşam sürmelerini sağlayan destek ve yönetim ekibiyiz. Ormanada’nın fark yaratan bütün bu özelliklerini günün beklentilerine, trendlerine uygun olarak daha da geliştirmeyi, ileriye taşımayı hedefliyoruz.

EKİM KIVILCIM İKİTİMUR
Konut Projeler Müdürü
Kanyon Yönetim

Ekibiniz kaç kişiden oluşuyor?

E.K.İ.: Yönetim kadromuzda 6 kişi bulunuyor. Teknik, peyzaj ve güvenlik olmak üzere tüm saha ekibimizle birlikte toplam 61 kişiyiz.

Bölgede güvenlik ihtiyaçları neler ve siz güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?

E.K.İ.: Zekeriyaköy bölgesi İstanbul’un oldukça seçkin bir topluluğunu barındırıyor. İyi eğitimli, alanında isim yapmış iş insanları, doktorlar, sanatçılar, gazeteciler, yazarlar, sinema ve televizyon endüstrisinin önde gelen isimleri yaşamak için bu bölgeyi tercih ediyorlar. Bu insanlar hem keyifli bir sosyal ortama, buluşma alanlarına hem de kendi alanı olan, müstakil, daha izole ev ortamlarına ihtiyaç duyuyorlar. Dolayısıyla bütün bu ihtiyaçlar ve bölgedeki popülasyonun özellikleri bir araya gelince güvenlik çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

"Biz Ormanada’da güvenlik açısından da bir ilki gerçekleştirdik. Ormanada, 7/24 termal kamera sistemi ile korunan bölgedeki ilk projedir. Ek olarak site çevresinde düzenli faaliyet gösteren iki aracımız var.


Güvenlik denilince aklımıza evlerde oluşabilecek yangın, gaz kaçağı gibi başka tehditler de geliyor. Bu konuda ne gibi önlemleriniz var?

E.K.İ.: Konutlarda akıllı ev teknolojisi kullanıldığından, konut içindeki dedektörler gaz veya duman algıladığında izleme merkezine alarm veriyor. Gelen alarmlarda öncelikle konut sakini ile irtibata geçilerek, alarmın doğruluğu teyit edilmeye çalışılıyor. Ulaşılamaması durumunda, fiziki kontroller yapılıyor. . Sorun çözülünce de alarmları sıfırlanıyor. Ek olarak site çevresinde düzenli faaliyet gösteren iki aracımız var.

Giriş ve çıkış kontrollerindeki yaklaşımınızda bir fark var mı?

E.K.İ.: Girişte site sakinlerinin kullanımına yönelik ardışık geçişi önleyen hızlı geçiş sistemimiz var. Ayrıca, misafir araçların giriş yapması için güvenlik noktasının önünde durulmasını gerektiren ayrı bir bariyer var. Misafir veya çalışanlar ev sahiplerinden teyit alınarak konuta yönlendiriliyor..

Ulaşımı rahatlatıcı servis uygulamanız var mı?

E.K.İ.: Evet, günde 9 gidiş 9 geliş olmak üzere Ormanada-Hacıosman Metro durağı arasında çalışan bir servis aracımız var.

Ormanadalıların internet, ısınma, aydınlatma gibi ihtiyaçlarına yönelik konforu nasıl sağlıyorsunuz?

E.K.İ.: Fiber altyapımız sayesinde tüm konutlarda kullanıma hazır, çok yüksek hızda internet yayını bulunuyor. Böylece ekstra bir kablolama, altyapı çalışması yapılması gerekmiyor. Tüm konutlarda bu hızlı altyapı üzerinden ortak TV yayını var. Bütün evlerde dokunmatik panel yer alıyor ve bu panel üzerinden evin içerisindeki aydınlatma, ısıtma, soğutma gibi unsurlar kontrol edilebiliyor, güvenlikle istenildiği zaman konuşulabiliyor.


Yeşil alanların bakımını nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

E.K.İ.: Yeşil alanlarımızın en önemli ihtiyacı su. Çok ciddi bir arıtma tesisimiz var. Bu arıtma tesisi sayesinde, büyük bir su tasarrufu sağlıyoruz. Konutların tükettiği atık suları dönüştürerek bu ihtiyacı karşılıyoruz. Yani hiç şebeke suyu kullanmadan tüm ortak alanların su ihtiyacını karşılayabiliyoruz. Ayrıca çok iyi bir bahçıvan ekibimiz bulunuyor ve her mevsimde, her ay nasıl bakımlar gerçekleştirecekleri önceden belirlenmiş bir takvimde ilerliyor.

Ev sakinleri sosyal alanlar ve spor tesislerinden nasıl yararlanabiliyor?

E.K.İ.: Ormanada sakinlerinin ortak kullanıma ait, kapalı ve açık olarak kullanılabilen bir yüzme havuzumuz, ayrıca Avustralya Açık standartlarındaki Rebound Ace zeminli açık ve kapalı tenis kortlarımız bulunuyor. Ormanadalılar bu alanları yaz-kış her mevsimde ailecek keyifle değerlendiriyorlar. MACFit tarafından işletilen, tüm ev sahiplerinin ücretsiz olarak yararlanabildiği bir de spor merkezimiz bulunuyor. Tüm Zekeriyaköy bölgesi sakinleri de MACFit Ormanada’dan aidat karşılığında yararlanabiliyor. Önemli bir sosyalleşme noktası da Starbucks Ormanada. Ormanada meydanında yer alan Starbucks, kısa zamanda tüm bölge halkının kahve içip sohbet etmek için bir araya geldiği keyifli bir buluşma merkezi oldu.

Farklılık yaratmak adına başka etkinlikler de gerçekleştiriyor musunuz?

E.K.İ.: Her yıl, yılbaşından itibaren bir etkinlik takvimi oluşturuyoruz. Hemen yılbaşı öncesinde ya da sonrasında mutlaka bir yılbaşı partisi düzenliyoruz. Bu parti için Yönetim Ekibi olarak kendi emeğimizle küçük hediyeler de hazırlıyoruz. Dini ve Milli bayramlarımıza yönelik etkinliklerimizin yanı sıra, Cadılar Bayramı, Sevgililer Günü, Kadınlar Günü gibi evrensel kutlamalara yönelik olarak düzenlediğimiz etkinliklerimiz ve yine tüm bu etkinliklerde ev sahiplerine takdim ettiğimiz küçük hediyelerimiz oluyor. Her yaz en az bir tane “Açıkhava Sineması” etkinliğimiz ve “Yaza Merhaba” partimiz oluyor. Yıl içerisinde zaman zaman İstanbul Modern’e sanat turları düzenliyoruz. Yine her yıl, Adabostan’da düzenli olarak fide dikim etkinliği de yapıyoruz.


Konu Adabostan’a gelmişken, doğal tarım alanınızda nasıl bir süreç işlediğini ve Ormanada’da kurulan Organik Pazar organizasyonunu da anlatır mısınız?

E.K.İ.: Adabostan’da yer alan tarım alanımızı, Gümüşdere’deki kadın kooperatifinden aldığımız destekle ekiyoruz. Bölgenin toprağını ve doğal tarım anlayışı ile bu topraklarda neler üretilebileceğini çok iyi biliyorlar. Bu kadınlar aynı zamanda, her cumartesi ve çarşamba günü, Zekeriyaköy çarşı alanında kurdukları bir pazarda, Gümüşdere’de kendi topraklarında ürettikleri sebze ve meyveleri satıyorlar. Bölge sakinleri ile aralarında çok güzel bir uyum oluşmuş. Biz de onların bu topraklardaki deneyimlerini Adabostan’da değerlendirmeyi ve bir taraftan bölge insanına katkıda bulunmayı istedik. Sonuçlarını da çok güzel alıyoruz. Bir de Ormanada’da Kuzey ve Güney Kapı arasında yer alan meydanda her Cumartesi, Datça Murat Çiftliği tarafından bir organik pazar kuruluyor. Aklınıza gelebilecek her mevsim ürününü bu pazarda bulmak mümkün oluyor.

Sosyal sorumluluk anlamında da etkinlikleriniz olduğunu biliyoruz. Bunlardan da söz edebilir misiniz?

E.K.İ.: Ormanada’da konut sakinlerinden oluşan bir sosyal sorumluluk komitesi kurduk. Geçen yıl bölgemizdeki Körler Okulu öğrencilerine Konuşan Saat hediye ettik. Yine Kaçuv (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) yararına bir çalışma yaptık. Umut Kafe mobil aracı geldi Ormanada’ya ve bir gün boyunca satış yaptılar. Oldukça da etkili oldu. Yaz aylarında kendilerini yeniden Ormanada’ya davet edeceğiz.

SANAL TUR
İLETİŞİM
FORMU

X

Ormanada hakkında daha detaylı bilgi almak için formu doldurun

BAŞA DÖN

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş’nin Ormanada veya diğer ürün ve hizmetleri ile ilgili kampanyaları, fırsatları ve tanıtımları hakkında; SMS, e-posta ve diğer iletişim araçlarıyla bilgi sahibi olmak isterim.

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş Kişisel Verilerin Korunması Ve İşlenmesi Politikası hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın.