Ormanada'da yaşamak için 10 neden!

Zekeriyaköy’ün kalbi, doğası, denizi, temiz havası, sosyal imkanları, kültürel faaliyetleri ile seçkin bir topluluğun yaşadığı Ormanada’da atıyor! Bölgenin en çok tercih edilen yerleşim yeri Ormanada’da bir yaşam kurmak için pek çok neden var. Biz sizler için öne çıkan 10 nedeni sıraladık.

1 İstanbul'un En Özel Lokasyonu:

İstanbul’un en sağlam zeminine ve en temiz havasına sahip olan Zekeriyaköy bölgesinde yer alan Ormanada, hem orman ve denizle iç içe olması hem de kentin Avrupa yakasındaki en önemli merkezlerine ve boğaza yakınlığıyla çok ayrıcalıklı bir konumda bulunuyor.


Seçkin Bir Topluluk:

Zekeriyaköy bölgesi, İstanbul’un en seçkin topluluğunu barındırıyor. Kuruluşundan itibaren bölgenin çekim merkezi haline gelen Ormanada ise bu topluluğun en çok tercih ettiği yerleşim yeri olarak ilgi görüyor. Ormanada sakinleri arasında; profesyonel üst düzey yöneticiler, alanında öne çıkan tıp doktorları, finans, turizm, reklam, yiyecek/içecek ve sanat dünyasından başarılı isimler yer alıyor.

Yüksek yapı kalitesi, akıllı bir ev:

Birlikte yaşam konsepti, sürdürülebilirlik ve modern tasarım anlayışının doğayla harmanlandığı benzersiz bir ortam sunan Ormanada, içerisinde yer alan toplam 2 bin 500 m2 ’lik sosyal yaşam ve spor alanı ile canlı bir buluşma noktası yaratıyor. Yüksek yapı standartlarında inşa edilen akıllı evlerde, günümüzün ileri teknolojileri, sistem ve altyapıları yer alıyor.


Her mevsim aktif:

Ormanada Kuzeypark alanı içinde, iki açık ve bir kapalı olmak üzere toplam üç tenis kortu, bisiklet ve yürüyüş parkurları bulunuyor. Ayrıca sosyal tesiste, açık ve kapalı olarak kullanılabilen bir yüzme havuzu yer alıyor. İlk olarak Avustralya Open’da uygulanan “Rebound Ace Grand Slam” kaplama malzemesinin kullanıldığı Ormanada tenis kortları, tenis sporunu her yaş grubu için çok daha keyifli bir hale dönüştürüyor. Ormanadalılar, yakın çevrede yer alan binicilik tesisleri, tenis kulüpleri, sörf okulları, plajlar, Belgrad ormanları içerisinde yer alan koşu parkurları, sağlıklı yaşam ve spor merkezlerinden de yararlanıyorlar

Her mevsim yeşil:

Ormanada bitkileri ve ağaçları doğanın ritmine uyum sağlıyor. Endemik bitki örtüsüne uygun ağaçlardan oluşan peyzajı ile Ormanada, sonbahar ve kış aylarını mevsimin en güzel tonlarına boyanarak karşılıyor


Sağlıklı yaşama destek veren ortam:

Ormanada, Adakoru’nun içinde, 3 dönüm alanda yetiştirilen organik sebze ve meyveler ile herkesin özlemini çektiği doğal hayatı sunuyor. Bunun yanı sıra, Cumartesi günleri Ormanada’da kurulan organik pazar, Datça Murat Çiftliği’nden gelen taze ürünlerle donatılıyor.

Şehrin en rahat ulaşım noktası:

Sarıyer-Çayırbaşı tüneli üzerinden Maslak-Levent hattına 15 dakikada ulaşım sağlayan Zekeriyaköy bölgesi, 3. Köprü ve 3. Havalimanı ile birlikte İstanbul’un en rahat ulaşım noktası haline geldi. Bölgenin tam kalbinde konumlanmış durumda olan Ormanada, İstanbul’un en önemli iş merkezi Maslak’a yakınlığı nedeniyle de tercih ediliyor


Kentin kalbine yakın:

Ormanada’dan, Hacıosman metro durağı ile Avrupa yakasındaki önemli iş, alışveriş ve eğlence merkezlerine kolaylıkla ulaşılır. Özellikle Maslak-Levent hattındaki popüler alışveriş merkezlerine şehrin trafiğine takılmadan ulaşabilmek, İstanbul’da çok büyük bir ayrıcalıktır. Ayrıca Ormanada, Kanal rojesinin hayata geçirilmesi ile birlikte, Avrupa yakasında oluşacak adanın en prestijli noktalarından birinde yer alacaktır.

İstanbul'un en prestijli okullarına yakın:

Ormanada, ülkenin en iyi vakıf üniversiteleri arasında yer alan Koç Üniveritesi’ne 7 dakika mesafede yer alıyor. Koç Üniversitesi, düzenlediği kültür/sanat etkinlikleri, çocuklar ve gençlere yönelik yaz okulları sayesinde bölge sakinleriyle de yakın bir iletişim sürdürüyor. Ormanada, İstanbul’un okul öncesi, ilköğretim ve lise eğitimi veren başarılı özel okullarına da yakın. Özel Açı Okulları’nın Bahçeköy kampüsüne 10 dakikada, Göktürk’teki Hisar Eğitim Vakfı Hisar Okulları’na ve Işık Okulları Maslak Kampüsüne 20 dakikada ulaşılabiliyor


En donanımlı hastane ve doktorlara yakın:

Ormanada’ya 5 ila 15 dakikalık mesafede, Acıbadem Zekeriyaköy Tıp Merkezi, Acıbadem Maslak Hastanesi ve Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yer alıyor.

SANAL TUR
İLETİŞİM
FORMU

X

Ormanada hakkında daha detaylı bilgi almak için formu doldurun

BAŞA DÖN

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş’nin Ormanada veya diğer ürün ve hizmetleri ile ilgili kampanyaları, fırsatları ve tanıtımları hakkında; SMS, e-posta ve diğer iletişim araçlarıyla bilgi sahibi olmak isterim.

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş Kişisel Verilerin Korunması Ve İşlenmesi Politikası hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın.