Ormanada’da “Kanyon Yönetim” Farkı

Ormanada’yı İstanbul’un iddialı konut ve yaşam projeleri arasında ayrıcalıklı kılan yönlerinden birisi de Kanyon Yönetim. İstanbul’un gözde semtlerinden Levent’in kalbinde konumlanan Kanyon Alışveriş Merkezi’nin, konut bloklarının ve Kanyon Ofis Kulesi’nin yönetiminden de sorumlu olan Kanyon Yönetim, aynı zamanda Ormanada’yı da yönetiyor.

Fark yaratmak

Kanyon Yönetim, yöneteceği her projeyi ‘fark yaratmak’ üzere ele alan yaklaşımıyla, çok seçici, ticari kaygılarla hareket etmeyen, hizmet odaklı bir kuruluş. İlk önce Kanyon AVM, konut blokları ve ofis kulesini yönetmek üzere kurulmuş bir şirket olmakla birlikte, Eczacıbaşı Gayrimenkul’ün ve bağlı olduğu Eczacıbaşı Topluluğu’nun ihtiyaç duyduğu farklı projelerde de yer alıyor. En başından bu yana yönetimini üstlendiği Ormanada projesi de onlardan biri.

Ormanada, insan odaklı, bulunduğu bölgeyi ve bu bölgenin doğasını, kültürel yapısını, yerel özelliklerini korumayı, güçlendirmeyi hedefleyen farklı bir proje. Doğal tarım alanıyla, akıllı ev anlayışıyla, yağmur sularından yararlanma sistemiyle, arıtma ve enerji altyapısıyla, “sürdürülebilirlik” kriterlerinin en iyi uygulandığı projelerden biri olarak öne çıkıyor. Ormanada’nın bu özelliklerini koruyan, geliştiren bir anlayışa sahip olan Kanyon Yönetim, Ormanadalıların konforlu, keyifli ve güvenli bir yaşam sürmelerini sağlıyor.

Ormanada Yönetim Ekibi altı kişiden oluşuyor ve bu ekip yönetiminde teknik, peyzaj, güvenlik alanlarında hizmet veren 55 kişilik bir saha ekibi bulunuyor. Ayrıca, Ormanada - Hacıosman Metro durağı arasında, günde 9 gidiş 9 geliş olmak üzere düzenli olarak çalışan bir servis aracı bulunuyor.

Bölgenin en güvenli evleri

Zekeriyaköy bölgesi İstanbul’un oldukça seçkin bir topluluğunu barındırıyor. İyi eğitimli, alanında isim yapmış iş insanları, doktorlar, sanatçılar, gazeteciler, yazarlar, sinema ve televizyon endüstrisinin önde gelen isimleri yaşamak için bu bölgeyi tercih ediyorlar. Bu insanlar hem keyifli bir sosyal ortama, buluşma alanlarına hem de kendi alanı olan, müstakil, daha izole ev ortamlarına ihtiyaç duyuyorlar. Dolayısıyla bütün bu ihtiyaçlar ve bölgedeki popülasyonun özellikleri bir araya gelince, güvenlik çok önemli bir konu olarak ortaya çıkıyor. Ormanada’da izleme merkezine bağlı yüksek güvenlik sistemleri ve ayrıca site çevresinde düzenli faaliyet gösteren iki araç yer alıyor.


Akıllı ev teknolojileri

Ormanada’daki konutlarda akıllı ev teknolojisi kullanıldığından, konut içindeki detektörler gaz veya duman algıladığında izleme merkezine alarm veriyor. Gelen alarmlarda öncelikle konut sakini ile irtibata geçilerek, alarmın doğruluğu teyit edilmeye çalışılıyor. Ulaşılamaması durumunda, fiziki kontroller yapılıyor. Sorun çözülünce de alarmları sıfırlanıyor.

Girişte site sakinlerinin kullanımına yönelik ardışık geçişi önleyen hızlı geçiş sistemi ve misafir araçların giriş yapması için güvenlik noktasının önünde durulmasını gerektiren ayrı bir bariyer var. Misafir veya çalışanlar ev sahiplerinden teyit alınarak konuta yönlendiriliyor.

Konfor sağlayan altyapı

Fiber altyapısı sayesinde Ormanada’daki tüm konutlarda kullanıma hazır, çok yüksek hızda internet yayını bulunuyor. Böylece ekstra bir kablolama, altyapı çalışması yapılması gerekmiyor. Tüm konutlarda bu hızlı altyapı üzerinden ortak TV yayını var. Bütün evlerde dokunmatik panel yer alıyor ve bu panel üzerinden evin içerisindeki aydınlatma, ısıtma, soğutma gibi unsurlar kontrol edilebiliyor, güvenlikle istenildiği zaman konuşulabiliyor.

Etkinlikler

Yönetim ekibi, her yıl, yılbaşından itibaren bir etkinlik takvimi oluşturuyor. Hemen yılbaşı öncesinde ya da sonrasında bir yılbaşı partisi düzenleniyor. Dini ve Milli bayramlara yönelik etkinliklerin yanı sıra, Cadılar Bayramı, Sevgililer Günü, Kadınlar Günü gibi evrensel kutlamalara yönelik etkinlikler ve yıl içerisinde zaman zaman İstanbul Modern’e sanat turları düzenleniyor. Her yaz en az bir tane “Açıkhava Sineması” etkinliği ve “Yaza Merhaba” partisi yapılıyor. Ayrıca her yıl, Adabostan’da düzenli olarak fide dikim etkinliği gerçekleştiriliyor.


Kanyon Yönetim, Ormanada’yı Konut Projeler Müdürü Ekim Kıvılcım İkitimur’un liderliğindeki 6 kişilik yönetim ekibi ve 55 kişiden oluşan saha ekibiyle birlikte, büyük bir özenle yönetiyor.

SANAL TUR
İLETİŞİM
FORMU

X

Ormanada hakkında daha detaylı bilgi almak için formu doldurun

BAŞA DÖN

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş’nin Ormanada veya diğer ürün ve hizmetleri ile ilgili kampanyaları, fırsatları ve tanıtımları hakkında; SMS, e-posta ve diğer iletişim araçlarıyla bilgi sahibi olmak isterim.

Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş Kişisel Verilerin Korunması Ve İşlenmesi Politikası hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın.